Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 33%
  • 1 mars 33%
  • Nuk e uroj 33%

“Askush të mos mohojë Reçakun”, paralajmërimi i fortë i Amerikës kundër Serbisë

Nga A2 CNN
15 Janar 2024, 21:04 | Aktualitet

“Askush të mos mohojë Reçakun”, paralajmërimi

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka lëshuar një paralajmërim të fortë, që duket se shkon në drejtim të Serbisë.

“Askush të mos harrojë apo mohojë atë që ndodhi në Reçak, apo pse Shtetet e Bashkuara dhe aleatët tanë dolën në mbrojtje të popullit të Kosovës”, shkruan diplomati i presidentit Biden duke përkujtuar masakrën e Reçakut.

Hovenier shton se e mban mend shumë mirë atë ditë. Gjithashtu, ambasadori amerikan citon fjalët e Martin Luther King kur thotë se “Padrejtësia kudo është një kërcënim për drejtësinë kudo”.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli