Sondazh: Preferoni që emri i fëmijës tuaj të jetë:
  • Tradicional 40%
  • Modern 7%
  • I trashëguar 13%
  • Unik 40%

Fëmijët e Liridona Murselit shkojnë drejt Suedisë, merren në përkujdesje nga shteti

Nga A2 CNN
10 Dhjetor 2023, 09:18 | Sociale
Fëmijët e Liridona Murselit shkojnë drejt Suedisë, merren
Fëmijët e Liridona Murselit

Dy fëmijët e të ndjerës Liridona Murseli kanë udhëtuar të shtunën (9 Dhjetor) drejt Suedisë. Sipas mediave kosovare, shteti suedez tashmë i ka marrë ata në përkujdesje. Kujtojmë se dy fëmijët janë shtetas suedezë.

Deri më tani për ngjarjen e rëndë janë arrestuar 4 persona, Naim Murseli, i cili dyshohet se porositi vrasjen e gruas së tij Liridonës, duke i premtuar 30 mijë euro Granit Plavës që ta kryente vrasjen. Ndërsa, Kushtrim Kokalla dyshohet për marrëveshje për të kryer veprën penale "vrasje e rëndë".

Liridona Murseli dhe dy djemtë e saj

Gjithashtu ditën e djeshme (9 Dhjetor) u arrestua edhe Tomë Dodaj nga Gjakova, i cili dyshohet se i ka siguruar armën e krimit bashkëshortit të Liridonës, Naim Murselit dhe ekzekutuesit të dyshuar Granit Plavës.

Gjykata Themelore e Prishtinës ua caktoi nga një muaj paraburgim Murselit, Plavës dhe Kokallës, pasi sipas gjykatëses së procedurës paraprake, ekzistojnë bazat dhe arsyet për caktimin e masës së paraburgimit, sepse ekziston edhe dyshimi i bazuar mirë se të pandehurit kanë kryer veprat penale.

Naim Murseli akuzohet për “vrasje të rëndë në bashkëpunim”, Granit Plava për “vrasje të rëndë” dhe “armëmbajtje pa leje”.

A2 CNN Livestream

A2 Business