Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 0%
  • Kujdesi familjar 100%
  • Ndikimi i shoqërisë 0%

Ditëlindja e Adem Jasharit, Rama: Erdhe në Ditën e Flamurit dhe ike pasi e le trupin si një monument, të shtrirë në mesin e shtëpisë

Nga A2 CNN
28 Nëntor 2023, 11:41 | Aktualitet

Ditëlindja e Adem Jasharit, Rama: Erdhe në Ditën e Flamurit dhe

28 Nëntori është një ditë e rëndësishme për shqiptarët. Përveç shpalljes së Pavarësisë, moment historik për vendin, në këtë datë të shënuar ka lindur edhe heroi Adem Jashari.

Kryeministri Edi Rama i ka dedikuar disa rreshta heroit, i cili erdhi në këtë botë në Ditën e Flamurit Kombëtar.

“68 vite më parë, Adem Jashari erdhi në këtë botë mu në Ditën e Flamurit Kombëtar dhe iku nga kjo botë pasi e la trupin pa jetë, si një monument të shtrirë në mesin e shtëpisë ku mbante flamurin kombëtar”, shkruan Edi Rama.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli