Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

Tërmeti i mesnatës, humb jetën i riu në Lushnje

Nga A2 CNN
14 Janar 2024, 09:33 | Aktualitet

Tërmeti i mesnatës, humb jetën i riu në Lushnje

Një 20 vjeçar nga Lushnja raportohet të ketë humbur jetën si pasojë e tërmetit që goditi mesnatën mes së shtunës dhe të dielës vendin tonë.

Sipas të dhënave paraprake, Daniel Rika në panik e sipër nga lëkundjet simike ka dalë me vrap nga banesa dhe është rrëzuar nga shkallët.

Ngjarja e rëndë është regjistruar në fshatin Çinar të njësisë administrative Fier-Shegan.

Lëkundje sizmike relativisht të forta janë regjistruar në disa qytete të Shqipërisë, mesnatën mes së shtunës dhe të dielës.

Sipas të dhënave të IGJEUM, lëkundja sizmike me magnitudë 4.2 Rihter u shënua në orën 00:16, teksa epiqendra e saj ishte në Shalëz të Elbasanit, rreth 3 km në perëndim të Cërrikut.

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli