Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

Pak pas mesnate, plagoset me armë zjarri shtetasja e huaj në Tiranë, mister rrethanat

Nga A2 CNN
1 Janar 2024, 13:09 | Aktualitet

Pak pas mesnate, plagoset me armë zjarri shtetasja e huaj në

Një 51-vjeçar është dërguar në spital me një plagë nga arma e zjarrit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 00:35, në bulevardin "Zogu I". Mësohet se i plagosur ka mbetur A. K, shtetsase e huaj. 

Referuar njoftimit të policisë. Dyshohet se plaga mund të jetë shkaktuar nga një predhë e kalibrit të vogël, e ardhur nga lartësia, megjithatë nuk ka shumë detaje.

“Më datë 01.01.2024, rreth orës 00:35, në bulevardin "Zogu I", është dëmtuar dyshohet me armë zjarri, me vrimë hyrje nga lart-poshtë, me burim zjarri ende të paidentifikuar, shtetasja e huaj A. K., 51 vjeçe, e cila  ndodhet  në spital, ka marrë ndihmën mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Dyshohet se plaga mund të jetë shkaktuar nga një predhë e kalibrit të vogël, e ardhur nga lartësia.

Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorit po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Për këtë ngjarje do të kemi informacion më të zgjeruar pas sqarimit të plotë të të gjitha rrethanave dhe mekanizmit të ndodhjes së ngjarjes”, njofton policia.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani