Reshjet e borës “pushtojnë” vendin, ARRSH: Ja situata e akseve rrugore, probleme në veri

Nga A2 CNN
25 Nëntor 2023, 12:22 | Aktualitet

Reshjet e borës “pushtojnë” vendin, ARRSH: Ja situata e

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë një bilanc të situatës në terren sa i takon gjendjes së rrugëve, referuar reshjeve të fundit që kanë përfshirë vendin tonë prej pasdites së djeshme.

"Në Rajonin Jugor dhe Qendror moti ka qenë i vranët me reshje shiu ????️pa intensitet, pa sjellë probleme në akset rrugore, qarkullimi vijon normalisht✔️

????️Në Rajonin Verior ka pasur reshje dëbore me intensitet, grupet e punës janë në terren ????me mjete dhe punëtorë për pastrimin e rruges dhe shpërndarjen e kripës, si në:

????Kukës-Krumë, dhe Kukës-Ura e Zapotit, në segmentin rrugor Dushaj-Sheshi i Trageteve-Lekbibaj në lartësinë mbi 700m, në Qafë Thore, në Vau i Dejes-Pukë-Kukës,Fushë Arrëz-Qafë Mali-Kukës, Bajram Curri-Valbonë, Ura Bujan-Qafë Morinë-Tropojë-Shipshan-Sopot-Kërrnaje, Bajram Curri-Fierzë

⚠️Drejtuesit e mjeteve të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtojnë për në segmentet me prezencë dëbore, të ulin shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore????

#ARRSH #MIE", thuhet në njoftimin e ARRSH-së.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani