Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 6%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 11%

Sot seanca në GJKKO për Vangjush Dakon, zbardhet kërkesa e tij

Nga A2 CNN
26 Janar 2024, 15:26 | Aktualitet

Sot seanca në GJKKO për Vangjush Dakon, zbardhet kërkesa e tij

Prej mesditës në Gjykatën e Posaçme po vijon seanca paraprake për ish-kreun e Bashkisë Durrës, Vangjush Dako, i akuzuar për "shpërdorim të detyrës", si dhe të bashkëpandehurve të tij.

Përmes avokatit të tij Dako ka kërkuar gjykim të shkurtuar.

Burime brenda seancës bëjnë me dije se vetë ish-kryebashkiaku ka pretenduar se leja për pallatin ishte vendim kolegjial, ndërsa për tenderin e vijës bregdetare Dako, ka pohuar se projekti aty është dhe mund të verifikohet.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu