Euro e mbyll tetorin në rënie, “superleku” vijon revanshin ndaj të gjitha valutave

Nga A2 CNN
31 Tetor 2023, 15:40 | Ekonomi

Euro e mbyll tetorin në rënie, “superleku” vijon revanshin

Ashtu si nisi, ashtu edhe u mbyll... euro vijon të zhvlerësohet përballë lekut megjithëse efektet sezonale kanë mbaruar.

Sipas kursit të Bankës së Shqipërisë dhe po këmbehet mesatarisht me 105.55 lekë, duke humbur 0.8 pikë në 24 orët e fundit.

Në shitje euro po këmbehet me 105.9 lekë, ndërsa po blihet për 105.19 lekë. Në rënie e ka mbyllur muajin edhe dollari, që po këmbehet mesatarisht me 99 lekë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli