Euro dhe dollari e nisin javën me rënie, valuta europiane poshtë niveleve të 106 lekë

Nga Marjo Brakaj
30 Tetor 2023, 16:14 | Ekonomi

Edhe pse fund-tetori, euro po vijon të zhvlerësohet përballë lekut. Sipas kursit të publikuar nga Banka e Shqipërisë, një euro po këmbehet mesatarisht për 105.63 lekë.

Euro dhe dollari e nisin javën me rënie, valuta europiane poshtë

Në shitje valuta europiane po këmbehet me 105.63 lekë, ndërsa po blihet për 105.27 lekë.

Javën e ka nisur në rënie edhe dollari i cili po këmbehet për mesatarisht 99.8 lekë. 

A2 CNN Livestream

A2 Sport