Valuta europiane e nis javën me “të kuqe”, një euro në blerje po këmbehet për më pak se 100 lekë

Nga A2 CNN
18 Qershor 2024, 15:50 | Ekonomi

Euro e ka nisur edhe këtë javë në rënie. Valuta europiane po këmbehet mesatarisht për 100.33 lekë.

Në raport me fundjavën ajo është zhvlerësuar me 0.15 pikë. Në blerje, pra nëse dikush ka valutë dhe kërkon t’i kthejë ato në monedhën vendase, një euro këmbehet për vetëm 99.9 lekë.

“Me të kuqe” javën e kanë nisur edhe valuat e tjera kryesore në vend si dollari amerikan apo paundi britanik.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli 2024