Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

3-vjeçari vdiq pas ndërhyrjes dentare, prindërit kërkojnë përjashtimin nga hetimi të prokurores Felaj

Nga Armand Bajrami
15 Janar 2024, 12:27 | Kronikë

3-vjeçari vdiq pas ndërhyrjes dentare, prindërit

Prindërit e Brian Spahiut, 3-vjeçarit që ndërroi jetë pas një ndërhyrjeje dentare, kanë kërkuar përjashtimin e Alma Felaj si prokurore që po heton veprimet e mjekut Roland Xhaxho.

Këtë hënë, ata kanë pasur një takim me drejtuesin e Prokurorisë së Tiranës, ku i kanë paraqitur edhe dokumente mes të cilave pretendojnë se prokurorja nuk ka kryer veprime të plota hetimore.

Sipas familjarëve, klinika në fjalë nuk ishte i pajisur me licencë për ushtrimin e aktivitetit në shërbime mjekësore dhe stomatologjike në kohën kur ka kryer ndërhyrjen.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli