Grabitja e argjendarisë në Kamëz, publikohet fotoja e makinës së autorëve

Nga A2 CNN
29 Nëntor 2023, 09:21 | Kronikë

Grabitja e argjendarisë në Kamëz, publikohet fotoja e

Kamerat e sigurisë kanë mundur të kapin imazhin e makinës me të cilën u larguan autorët e grabitjes së armatosur së argjendarisë, mbrëmjen e kaluar, në zonën e Kamzës.

Tre persona të armatosur me kallashnikov hynë në ambientet e argjendarisë dhe nën kërcënimin e armës arritën të merrnin prej aty një sasi bizhuterish dhe parash.

Sipas asaj që shihet në kamera, autorët u larguan me shpejtësi me një BMW të bardhë, ndërkohë që policia vijon punën për kapjen e tyre.

Ende nuk dihet sasia e parave dhe bizhuterive të vjedhura, teksa po hetohen të gjitha kamerat në zonë për identifikimin e ndonjërit prej autorëve.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi