Sondazh: Sa e rrezikon Shqipërinë përshkallëzimi i konfliktit Iran - Izrael?
  • Shumë 27%
  • Pak 47%
  • Aspak 27%

Iu gjetën armë, municione dhe drogë, arrestohet 29 vjeçari në Tropojë

Nga A2 CNN
20 Shkurt 2024, 09:34 | Kronikë

Iu gjetën armë, municione dhe drogë, arrestohet 29 vjeçari

Një 29-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tropojës, pasi iu gjetën në automjet dhe banesë armë zjarri, municion luftarak dhe lëndë narkotike.

Në kuadër të operacionit "Dubrava", u arrestua në flagrancë shtetasi Rr. M., 29 vjeç, banues në fshatin Bujan.

Shërbimet e Policisë fillimisht ndaluan për kontroll, automjetin e Rr. M., në të cilin gjetën 1 pistoletë, municion luftarak dhe një sasi kanabis sativa.  

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e 29-vjeçarit, u gjet një tjetër sasi lënde të dyshuar narkotike kanabis, 3 karikatorë dhe municion luftarak.     

Pistoleta, municioni, droga dhe automjeti që drejtonte 29-vjeçari, u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu