Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 44%
  • Tre herë në javë 19%
  • Vetëm në fundjavë 4%
  • Asnjëherë 33%

“Luftë” në Tiranë kundër duhanit kontrabandë, 4 të arrestuar, 7 të proceduar

Nga A2 CNN
10 Janar 2024, 10:21 | Kronikë

“Luftë” në Tiranë kundër duhanit

Policia e Tiranës, në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare, në drejtimin e Prokurorisë së Tiranës arrestoi 4 persona dhe procedoi 7 të tjerë pasi magazinonin dhe tregtonin paketa cigaresh të kontrabanduara.

Si rezultat i operacionit “Cigarette” u ekzekutua masa e sigurisë "Arrest në burg", për shtetasit: 

- F. Z., 68 vjeç, P. J., 43 vjeç, A. Sh., 29 vjeç, dhe E. F., 26 vjeç, të gjithë banues në Tiranë.

Gjithashtu, nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit: D. Y., 51 vjeç, A. H., 51 vjeç, I. D., 37 vjeç, S. O., 50 vjeç, G. B., 59 vjeç, L. H., 55 vjeç dhe A. T., të gjithë banues në Tiranë.  

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se këta shtetas kanë kontrabanduar, magazinuar dhe tregtuar cigare, në subjektet e tyre tregtare, si dhe kanë fshehur të ardhurat e përfituara nga kjo veprimtari.    

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi