Ngjarje e rëndë në Korçë, nënë e bijë gjenden të pajeta në banesë

Nga Artin Halili
1 Shkurt 2024, 17:09 | Kronikë

Ngjarje e rëndë në Korçë, nënë e bijë

Një ngjarje e rëndë në Korçë, në lagjen 17. Nënë e bijë, Eleni dhe Ornela Vangjeli, 75 dhe 54 vjeç, gjenden pa jetë brenda banesës. Mësohet paraprakisht se dera e banesës ka qenë e mbyllur, ndërsa ka qenë zjarrfikësja që ka hapur derën duke gjetur të vdekura të dyja shtetaset në banesë.

Nga informacionet e para bëhet me dije se nëna ka qenë e sëmurë dhe dyshohet se vajza ka ndërruar jetë para saj, e më pas ka ndërruar jetë edhe nëna.

Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes, nuk ka dyshime për ngjarje kriminale pasi nuk janë konstatuar shenja dhune apo shenja të tjera.

Pritet të bëhet ekspertiza mjeko ligjore për të zbardhur plotësisht rrethanat.

"Më datë 01.02.2024, rreth orës 16:42, në lagjen nr. 17, Korçë, në banesë, janë gjetur pa jetë, pa shenja dhune shtetaset E. V., 75 vjeçe dhe vajza e saj O. V., 54 vjeçe. Nga të dhënat e para, rezulton se këto shtetase nuk ju ishin përgjigjur në telefon familjarëve të tyre, prej disa ditësh.

Dera e banesës së tyre është hapur nga shërbimet e zjarrfikësve, pasi ishte e kyçur nga brenda. Paraprakisht dyshohet se këto dy shtetase mund të kenë humbur jetë për shkaqe natyrale.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të humbjes së jetës së këtyre shtetaseve dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes", njofton policia.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli