Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 14%
  • Shpesh 14%
  • Asnjëherë 71%

Pitbulli sulmon 84-vjeçarin në Durrës, arretohet i zoti që e kishte braktisur

Nga A2 CNN
3 Nëntor 2023, 11:01 | Kronikë
Pitbulli sulmon 84-vjeçarin në Durrës, arretohet i zoti që
Foto ilustruese

Policia e Durrësit ka arrestuar pronarin e qenit pitbull, i cili pasditen e djeshme sulmoi në rrugë një 84-vjeçar. Ngjarja u shënua në lagjen nr. 13 të Durrësit, ndërsa pronari 44-vjeçar kishte braktisur qenin e tij.

"Specialistët për Hetimin e Krimeve të Stacionit të Policisë Plazh identifikuan dhe arrestuan pronarin e kafshës (qen i llojit Pitbull), shtetasin A. L., 44 vjeç, banues në lagjen nr. 13, për veprën penale “Braktisja e kafshës të shoqërimit”, njofton Policia e Durrësit.

Ndërkohë, 84-vjeçari vijon të jetë në kujdesin e mjekëve dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Ditari A2 CNN