Prej kohësh në arrati, Ahmetaj kundërshton vendimet e sekuestrimit të pasurisë

Nga Armand Bajrami
8 Nëntor 2023, 10:48 | Kronikë

Prej kohësh në arrati, Ahmetaj kundërshton vendimet e

Ish-zv.kryeministri në arrati, Arben Ahmetaj, "troket" sërish në Gjykatën e Lartë. Këtë herë, ish-zyrtari i lartë ndaj të cilit është dhënë një masë sigurie "arrest në burg" në mungesë kundërshton vendimet e Shkallës së Parë dhe Apelit të Posaçëm, që i sekuestruan pasuritë.

Pas nisjes së hetimit ndaj tij, me kërkesë të SPAK janë bllokuar gjashtë pasuri, nga të cilat dy vila në Palasë e Hamallaj, dy apartamente dhe dy llogari bankare në banka të nivelit të dytë me vlerë 124 mijë euro në total.

Ndonëse i ka ankimuar në çështje të veçanta, Apeli nuk liroi nga sekuestroja asnjë nga pasuritë.

 

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni