SPAK kërkon dënimin me 25 vite burgim për Gjergj Cukalin

Nga A2 CNN
12 Prill 2024, 11:42 | Kronikë

SPAK kërkon dënimin me 25 vite burgim për Gjergj Cukalin

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka kërkuar dënimin me 25 vite burgim për Gjergj Cukalin. Ai akuzohet se ka porositur atentatin ndaj biznesmenit Gjon Mema më 9 shkurt 2021, në rrugën “Silvio Berluskoni” në Kamëz.

Automjetit tip BMW të biznesmenit Mena iu vendos tritol, i cili pas shpërthimit shkaktoi vetëm dëme materiale. Për atentatin ndaj Memës në 2021 u arrestuan Gjergj Cukali, 42 vjeç i njohur si i forti i “Myslym Shyrit", si edhe dy vëllezërit, Enver Jamaku, 33 vjeç dhe Ermond Jamaku, 24 vjeç.

Për Enver dhe Ermon Jamakun, bashkëpunëtorë të drejtësisë, nga 8 vite burg, ndërsa për Blendi Dedën, 22 vjet burg dhe për Paris Prengën, 21 vite burg.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi