Tentuan të korruptojnë policët, pesë të arrestuar në Tiranë

Nga A2 CNN
6 Shkurt 2024, 09:07 | Kronikë

Pesë persona janë arrestuar në Tiranë, pasi janë përpjekur të korruptojnë efektivët e policisë.

Gjatë 48 orëve të fundit, janë arrestuar në flagrancë 5 drejtues mjetesh, konkretisht: A. K., 39 vjeç, G. H., 30 vjeç, B. C., 20 vjeç, E. C., 50 vjeç dhe E. D., 40 vjeç, për tentativa për të korruptuar punonjësit e Policisë Rrugore.

Këta shtetas kanë tentuar t’iu ofrojnë punonjësve të Policisë së Shtetit, ryshfet, pasi u kapën në shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

Lufta kundër kësaj veprimtarie të kundërligjshme do të intensifikohet ndaj shkelësve dhe ndaj punonjësve të Policisë, në çdo rast që ata do të kapen duke kryer korrupsion pasiv.

Për të përmbushur këtë qëllim, ftojmë qytetarët dhe mediat që të denoncojnë çdo rast të abuzimit të punonjësve të Policisë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli