Sondazh: A mendoni se figura e Ismail Qemalit njihet sa duhet?
  • Po 17%
  • Jo 78%
  • Nuk e di 6%

Vrasja Nezir e Gentian Beqiri, Apeli s’ndryshon masën për Ardjan dhe Florenc Çapjes! I lë në burgim të përjetshëm

Nga Armand Bajrami
15 Nëntor 2023, 15:17 | Kronikë

Vrasja Nezir e Gentian Beqiri, Apeli s’ndryshon masën për Ardjan

Gjykata e Posaçme e Apelit lë në fuqi dënimin me burgim të përjetshëm ndaj Ardjan dhe Florenc Çapjes, të fajësuar për vrasjen e Nezir e Gentian Beqiri, babë e bir, më gusht 2012 në Elbasan.

Dënimi i përjetshëm u la i pandryshuar edhe për Olsi Lekun, ndërsa për Etjen Canin e Klajdi Dokollin Apeli konfirmoi dënimet me nga 25 vite burg.

Bashkëpunëtori i drejtësisë Ervis Bardhi u dënua me 15 vite burg.

Debat - nga Alba Alishani