Aksioni opozitar, Rithemelimi të hënën në protestë para parlamentit e më pas te "Rrugica e Shpresës"

Nga A2 CNN
3 Shkurt 2024, 14:53 | Politikë

Ndërsa të hënën Partia Demokratike e Rithemelimit do të protestojë para Parlamentit në orën 16:30, qytetarët do të kenë në mbështetje dhe deputetët në këtë tubim para godinës së Parlamentit, pasi një pjesë e ligjvënësve janë të përjashtuar dhe nuk do mund të hyjnë në sallën e seancave plenare.

Mësohet se në përfundim të tubimit para Kuvendit, qytetarët së bashku me zyrtarët e PD-së së Rithemelimit do të shkojnë poshtë banesës së Sali Berishës.

Protesta e të hënës nuk do të jetë e vetmja, pasi në mbledhjen e Këshillit Kombëtar që do të mblidhet sot do të vendoset për vijimin e aksionit opozitar.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu