Sondazh: A mendoni se figura e Ismail Qemalit njihet sa duhet?
  • Po 17%
  • Jo 78%
  • Nuk e di 6%

Në Fier për buxhetin dhe drejtësinë, Rama: SPAK-un nuk e kam kapur unë. Taksat nuk do të rriten

Nga A2 CNN
3 Nëntor 2023, 19:12 | Politikë

Kryeministri Rama shkoi në Fier për të folur për buxhetin e vitit të ardhshëm dhe një pjesë të mirë të fjalimit të tij ia kushtoi drejtësisë.

Rama u kujdes të thoshte se nuk e kishte kapur ai drejtësinë siç thonë kundërshtarët e tij dhe se arrestimet e personave të krimit të organizuar do të vijojnë.

Për buxhetin, Rama siguroi që nuk do të rritet asnjë takse dhe tha se do të përpiqet të zbusë taksën për pagat e larta që aktualisht është 23%.

Debat - nga Alba Alishani