Sondazh: A mendoni se figura e Ismail Qemalit njihet sa duhet?
  • Po 17%
  • Jo 78%
  • Nuk e di 6%

Ilir Meta i shkon në zyrë Sali Berishës

Nga Anesti Barjamemaj
3 Nëntor 2023, 14:44 | Politikë


Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, i ka shkuar në zyrë, këtë të premte, Sali Berishës. Takimi i tyre vjen në një kohë kur opozita ka nisur protestat në Parlament dhe nuk lejon zhvillimin normal të jetës parlamentare.

Nuk dihet ende tema e diskutimit mes Metës dhe Berishës, por kreu i Partisë së Lirisë në një konferencë për mediat qartësoi se forca e tij politike mbështet çdo aksion të Rithemelimit.

Nga ana tjetër, edhe Sali Berisha ka deklaruar se për çdo lëvizje të tij koordinohet edhe me Partinë e Lirisë, që e konsideron një aleat të rëndësishëm.

Debat - nga Alba Alishani