Parlamenti kthehet “përmbys”, Berisha: Vijon rezistenca parlamentare

Nga A2 CNN
9 Nëntor 2023, 09:47 | Politikë

Parlamenti kthehet “përmbys”, Berisha: Vijon rezistenca

Sërish skena kaotike në Parlament. Opozita është e vendosur të mos lejojë jetë normale parlamentare, deri në plotësimin e kërkesave të saj.

Këto kërkesa kanë të bëjnë me ngritjen e komisioneve hetimore, përfshirjen në Komisionin e Reformës Zgjedhore dhe mazhoranca të heqë dorë nga përfshirja në zhvillimet e brendshme të opozitës.

Edhe sot, në sallën e Kuvendit shihet foltorja e bllokuar me karrige të përmbysura, ndërkohë që Sali Berisha, në LIVE nga Facebook, deklaron se rezistenca parlamentare e opozitës do të vijojë.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni