Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 67%
  • Mungesa e kohës 22%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 11%

Rama takon zv.presidentin e Komisionit Europian: Folëm mbi planin e ri të rritjes ekonomike

Nga A2 CNN
16 Shkurt 2024, 17:04 | Politikë

Rama takon zv.presidentin e Komisionit Europian: Folëm mbi planin e ri

Kryeministri i Edi Rama ndodhet në Gjermani dhe ka zhvilluar një takim me Johannes Hahn, zv.President i Komisionit Europian.

Referuar njoftimit të dhënë nga vetë kreu i qeverisë, në fokus të takimin ka qenë plani i ri i Rritjes Ekonomike për vendet e Ballkanit Perëndimor.

“Mynih - Takim me Johannes Hahn, zv.President i Komisionit Europian, i ngarkuar për Buxhetin dhe Administrimin, me të cilin folëm mbi Planin e Ri të Rritjes Ekonomike për vendet e Ballkanit Perëndimor”, shkruan Rama.

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli