“Mjekësia” në javën e pestë të bojkotit! 8 studentë takojnë rektorin Arben Gjata

Nga A2 CNN
30 Tetor 2023, 09:26 | Sociale


"Mjekësia" vijon protestën dhe bojkotin! Studentët kërkojnë që të hyjnë në auditorë, me kushtin që të mos kenë një kontratë për të firmosur deri sa Gjykata Kushtetuese të japë vendimin.

Kjo është java e pestë e protestës së tyre, e ndërsa një përfaqësi prej 8 studentësh kanë takuar Rektorin e Universitetit të Mjekësisë, Arben Gjata.

Studentët e mjekësisë janë kundër kontratës dhe i detyron ata që të qëndrojnë në Shqipëri dhe të punojnë për 5 vite.

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu