Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

Si po ndikojnë tanket e Perëndimit në kundërofensivën e ukrainase?

Nga A2 CNN
4 Tetor 2023, 16:11 | Aktualitet

Trupat ukrainase po përpiqen të avancojnë në frontin jugor. Të udhëhequr nga një Leopard 2, tanku kryesor i betejës që prodhohet në Gjermani, ata duan të tregojnë janë përmirësuar ndjeshëm në përdorimin e armatimeve perëndimore.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani