Simptomat e rrezikshme, Brataj tregon sa kohë duhet për të shpëtuar jetë

Nga A2 CNN
13 Shtator 2023, 09:13 | Aktualitet

Kur duhet marrë në telefon urgjenca kombëtare? Drejtor i Qendrës Kombëtare të Urgjencës Skënder Brataj ndau në “Dita Jonë” disa këshilla ku duhet ndërhyrë urgjentisht. Sipas tij janë disa simptoma si dhimbjet e gjoksit, që kanë të bëjnë me zemrën dhe infarktin, po kështu edhe hemoragjitë, apo iktusi cerebral, për të cilat duhet ndërhyrë në kohë.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli