Xherdan Shaqiri rikthehet me një gol spektakolar në Europian

Nga A2 CNN
19 Qershor 2024, 21:34 | Live Euro 2024

Xherdan Shaqiri rikthehet me një gol spektakolar në Europian

Xherdan Shaqiri, futbollisti me origjinë shqiptare, por që përfaqëson Zvicrën, është rikthyer me një gol fantastik në Kampionatin Europian.

Ai mungoi në fitoren e parë të Zvicrës 3-0 ndaj Hungarisë, por u vendos në formacion në sfidën e kësaj të mërkure ndaj Skocisë dhe arriti t’ia shpërblejë besimin trajnerit. Skocia kaloi e para në avantazh dhe Zvicra, por haste vështirësi dhe për të kaluar këtë moment mendoi Shaqiri.

Ai shfrytëzoi një pasim të gabuar nga mbrojtësit skocezë dhe lëshoi një goditje fantastike drejt portës, duke mos i dhënë asnjë mundësi reagimi portierit kundërshtar.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024