Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

Dinamo përforcohet në mesfushë, prezantohet Ballhysa

Nga A2 CNN
31 Janar 2024, 16:38 | Futboll

Dinamo përforcohet në mesfushë, prezantohet Ballhysa

Nga objektivi Final 4, Dinamo mendon dhe për të ardhmen. Kur kanë mbetur vetëm pak ora nga përfundimi i merkatos së dimrit, kryeqytetasit kanë prezantuar përforcimin e fundit në skuadër.

Leo Ballhysa ka pozuar me fanellën e Dinamos duke u bërë zyrtarisht pjesë e dinamovitëve. 19-vjecari ishte pjesë e Tiranës dhe spikati me të rinjtë bardheblu, por mungesa e hapësirave bëri që talenti të largohej nga ekipi i Julian Ahmataj.

Ballhysa e ka nisur karrierën me të rinjtë e Shkumbinit, për të kaluar më pas tek akademia e Elbasanit dhe më pas tek Tirana.

Menjëherë lojtari është vënë nën urdhrat e trajnerit Mehmetidhe me shumë gjasa do të jetë gati që në ndeshjen e kësaj fundjave ndaj Erzenit.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani