Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 71%
  • Jo 24%
  • Nuk më intereson 6%

Ende pa trajner, por Kosova zyrtarizon miqësoren në mars

Nga Dea Kozma
30 Janar 2024, 17:30 | Futboll

Ende pa trajner, por Kosova zyrtarizon miqësoren në mars

Përfaqësuesja e Kosovës do të luajë një ndeshje miqësorë ndaj Hungarisë në muajin mars. Lajmin e ka bërë të ditur vetë faqja zyrtare e Federatës Hungareze, e cila me anë të një njoftimi tregoi se palët kanë rënë dakord për organizimin e një miqësorë në 26 mars.

Dardanët ende nuk kanë emëruar trajnerin e ri në skuadër, por me shumë gjasa kjo ndeshje do të jetë dhe prova e parë për teknikun e ri.

Nga ana tjetër, për hungarezët pritet të jetë testi i fundit në prag të Europianit 2024, pasi janë mes 24 ekipeve të kualifikuara në Gjermani.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu