Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 71%
  • Jo 24%
  • Nuk më intereson 6%

Rashford kapet mat në një klub nate, Ten Hag ka gati dënimin

Nga Dea Kozma
30 Janar 2024, 17:20 | Futboll

Rashford kapet mat në një klub nate, Ten Hag ka gati dënimin

Problemet me disiplinën te Manchester United vijojnë. Sikur të mos mjaftonin rezultatet e dobëta në fushë, te “Djajtë e kuq” tani duhet të kujdesen dhe për regjimin e lojtarëve.

Tekniku Ten Hag la jashtë skuadrës Markus Rashford në duelin ndaj Newport. Edhe pse tekniku holandez tha se futbollisti ishte sëmurë, në mediat britanike qarkulloi shpejt një foto e lojtarit në një në një klub nate në Irlandën e Veriut. Sikur të mos mjaftonte kjo, ai kishte munguar në stërvitjen e mëngjesit.

Pas publikimit të lajmit, Ten Hag  tha se është një çështje e brendshme dhe se do të merret vetë me të.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu