Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 46%
  • Tre herë në javë 18%
  • Vetëm në fundjavë 4%
  • Asnjëherë 32%

Bylis fiton duelin me Vorën, synim mbetet ngjitja në elitë

Nga Dea Kozma
30 Janar 2024, 16:58 | Futboll

Bylis fiton duelin me Vorën, synim mbetet ngjitja në elitë

Detyrën më të vështirë e kishte Bylisi në Kategorinë e Parë, që fitoi duelin e pretendentëve, teksa mposhti Vorën me rezultatin 2-0 në shtëpi.

Nga një gol në secilën pjesë bënë që ballshiotët ta kishin më të lehtë menaxhimin e lojës.

Në minutën e 39-të Souza shënoi një gol të bukur dhe pas tij Xhonatan Lajthia vulosi fitoren 2-0 të ballshiotëve, që mbeten një nga pretendentët kryesorë për t’u ngjitur në Superligë sezonin e ardhshëm.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi