Sondazh: A kujdeseni për datat e skadencës së produkteve ushqimore?
  • Gjithmonë 69%
  • Rrallë 19%
  • Asnjëherë 13%

Orë vendimtare, Fulham jep 20 milionë paund për Brojën, Chelsea e refuzon

Nga A2 CNN
30 Janar 2024, 16:40 | Futboll

Orë vendimtare, Fulham jep 20 milionë paund për Brojën,

Orë vendimtare për të ardhmen e Armando Brojës. Futbollisti është kthyer në kryefjalën e merkatos së dimrit dhe ende nuk dihet se ku do të vijojë karrierën e tij.

Interesi më i madh ka qenë nga Fullham por kushtet e vendosura nga Chelsea nuk i bindin drejtuesit e klubit. Londinezët duan një huazim me detyrim blerje në fund të sezonit ose një shitje të Brojës për një shumë prej 35 milionë paund.

Fulhami ka ofertën zyrtare për huazimin e sulmuesit dhe detyrim blerje për 20 milionë paund në verë por diçka e tillë u refuzua menjëherë nga Chelsea.

Përveç Fulham, futbollisti shqiptar ka patur oferta dhe nga klube të tjera si Wolverhampton apo West Ham.

A2 CNN Livestream

Dita jonë