Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 10%
  • Kujdesi familjar 80%
  • Ndikimi i shoqërisë 10%

Egnatia përmbys Erzenin dhe “arratiset” në krye të renditjes

Nga A2 CNN
29 Janar 2024, 15:46 | Futboll

Egnatia përmbys Erzenin dhe “arratiset” në krye të

Egnatia ka arritur një fitore të çmendur përballë Erzenit me përmbysje, duke fituar me rezultatin 3-2 në sfidën e vlefshme të javës së 21-të të Superiores.

Sfida nisi më mirë për shijakasit, të cilët kaluan në avantazh që në minutën e 4’ me Marzuk, teksa baraspesha u vendos vetëm në pjesën e dytë me Spahiun në minutën e 59’.

Zeka kaloi sërish në avantazh shijakasit, por pas 6 minutash rrogozhinasit shënuan dy herë me dy ardhjet e reja, Montenegro dhe Ibrahimoglu, duke i dhënë fitoren skuadrës së Tetovës.

Kështu Egnatia vazhdon të marshojë në krye me 46 pikë, 10 më shumë se Partizani i vendit të dytë, ndërsa Erzeni vazhdon të jetë në luftë për mbijetesë në vendin e 7-ë me 22 pikë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu