Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

“Fat të kesh në ekip një djalë të tillë”, Inzaghi flet për Asllanin

Nga A2 CNN
29 Janar 2024, 08:17 | Futboll

“Fat të kesh në ekip një djalë të

Trajneri i Interit, Simone Inzaghi, kishte vetëm fjalë të mira për mesfushorin shqiptar Kristjan Asllani, i cili në fitoren e zikaltërve në transfertë ndaj Fiorentinës luajti të gjithë ndeshjen dhe dha asistin e golit të vetëm të ndeshjes.

“Kristjan luajti shumë mirë, nuk kisha fare dyshime që do të luante kështu. Kisha dyshime vetëm për faktin nëse ai do të ishte i disponueshëm që të qëndronte rezervë e Çalhanoglut edhe një vit tjetër, por ai tregoi se është pjesë e grupit 100%”, tha Inzaghi.

“Stërvitet gjithmonë mirë, është fat të kesh në ekip një djalë të tillë. Jam i lumtur për asistin që dha, arriti të mbante 95 minutat e ndeshjes, gjë që kishte kohë që nuk e bënte. Kjo është dëshmi e mënyrës se si stërvitet”, shtoi trajneri i Interit.

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli