Sondazh: A mendoni se është rritur roli i Shqipërisë në politikën ndërkombëtare?
  • Po 54%
  • Jo 46%

Asllani asist, Lautaro gol! Interi nuk ndalet në Serie A

Nga A2 CNN
28 Janar 2024, 22:47 | Futboll

Asllani asist, Lautaro gol! Interi nuk ndalet në Serie A

Edhe pse me mungesa të rëndësishme në formacion, Interi ka marrë pikët e plota nga transferta e vështirë e Firences, duke i rimarrë vendin e parë Juventusit.

Zikaltrit e Inzaghi-t arritën të fitojnë me një gol të realizuar me kokë nga i përhershmi Lautaro Martinez, i cili realizoi pas ekzskutimit të goditjes nga këndi nga Kristjan Asllani. Mesfushori kuqezi e nisi këtë takim si titullar dhe ishte një nga më të mirët në fushë.

Ndërkohë, Fiorentina tentoi të reagonte dhe mundësinë më të mirë e pati argjentinasi Gonzalez në pjesën e dytë, por gaboi nga pika e penalltisë.

Me këtë fitore, Interi shkon në kuotën e 54 pikëve, një më shumë se Juventusi i vendit të parë, i cili ka edhe një ndeshje më shumë se zikaltrit.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli