Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 11%
  • Kujdesi familjar 84%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Dhunë në futbollin anglez, sherr mes tifozëve në ndeshjen e FA Cup

Nga A2 CNN
28 Janar 2024, 17:42 | Futboll

 

Ndeshja e vlefshme për FA Cup mes WBA dhe Wolves u ndërpre përkohësisht pas përplasjes mes tifozëve në tribunat e stadiumit.

Tifozët e dy skuadrave nisën sherrin në dy sektorë të ndryshëm të stadiumit dhe për të rikthyer normalitetin u desh ndërhyrja e forcave të policisë. Disa tifozë u futën në fushë, ndërkohë që lojtarët e të dyja skuadrave nxituan të merrnin dhe siguronin familjarët e tyre.

Edhe pse nuk janë skuadra të të njëjtit qytet, duelet mes West Bromich Albion dhe Wolves kanë qenë gjithmonë të zjarrta dhe të tensionuara.

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi