I dënuar për shkak të basteve, Nicolò Fagioli rikthehet në fushë pas 7 muajsh

Nga Erald Kodhelaj
21 Maj 2024, 16:31 | Futboll

I dënuar për shkak të basteve, Nicolò Fagioli rikthehet

Pas shtatë muajsh jashtë për shkak të pezullimit, mesfushori i ri i Juventus, Nicolò Fagioli u rikthye në fushë në mënyrën më të mirë përballë Bologna.

Juventus arriti të  shënoi tre gola dhe arriti të marrë 1 pikë nga një ndeshje që u duk se ishte e humbur. Fagioli, i dënuar nga Federata për shkak të basteve të vëna, përfundoi  pezullimin dhe trajneri Montero e aktivizoi për 20 minuta. 23-vjeçari zëvendësoi Rabiot në minutën e 71′ dhe arriti të ndryshojë lojën e Bardhezinjve.

Për 7 muaj, mesfushori stërvitej, me skuadrën bardhezi por nuk mund të luante një ndeshje zyrtare për shkak të dënimit nga Fedearata italiane. Sigurisht rikthimi i tij është një vlerë shtesë për Zonjën e Vjetër edhe për sezonin e ri.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi