Sondazh: A keni pasur raste të abuzimit me të dhënat tuaja personale?
  • Asnjëherë 10%
  • Shpesh 60%
  • Nuk jam në dijeni 30%

Kombëtarja grumbullohet për 2 “finalet”, në kërkim të pikës së Europianit

Nga A2 CNN
13 Nëntor 2023, 07:52 | Futboll

Kombëtarja grumbullohet për 2 “finalet”, në

Kombëtarja shqiptare nis sot zyrtarisht përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme të muajit nëntor. Sot pritet që grupi të jetë i plotë dhe trajneri Silvinho menjëherë të nisë nga puna.

Nisja drejt Moldavisë e ekipit do të bëhet ditën e enjte paradite dhe kështu trajneri Silvinho do të ketë në dispozicion katër ditë kohë për t’u përgatitur.

Kombëtarja shqiptare luan fillimisht me Moldavinë në transfertë më 17 nëntor dhe 3 ditë më vonë pret në Tiranë, Ishujt Faroe.

Kuqezinjve i mjafton vetëm një pikë për të prerë një biletë për në Gjermani aty ku do të zhvillohet dhe Europiani i 2024. 

Debat - nga Alba Alishani