Sondazh: A duhet prindërit të publikojnë fotot e fëmijëve në rrjetet sociale?
  • Po 8%
  • Jo 92%

Nuk grumbullohet në Kombëtare, Broja protagonist me Chelsea kundër Manchester City

Nga Erald Kodhelaj
12 Nëntor 2023, 19:33 | Futboll

Nuk grumbullohet në Kombëtare, Broja protagonist me Chelsea

Nuk është gati për Kombëtaren, por Armando Broja luajti në minutat e fundit për Chelsea, në supersfidën kundër Manchester City

Sulmuesi shqiptar u aktivizua në minutën e 90 dhe ishte në fushë gjatë shtesës prej 8 minutash. Broja fitoi penallti në minutën e 92-të, pas ndërhyrjes së Ruben Diaz në zonë, që i mohoi një gol thuajse të sigurt.


11-metërshi u ekzekutua nga Palmer, që barazoi shifrat në 4-4.

Armando Broja nuk luante në Premier League prej 7 tetorit, kur ishte titullar ndaj Burnley, por u zëvendësua pas 45 minutave sepse ndjeu sërish shqetësime në gju.

Ditari A2 CNN