Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

Larg kryeqytetit, Marash Kumbulla huazohet te Sassuolo

Nga A2 CNN
31 Janar 2024, 16:42 | Futboll

Larg kryeqytetit, Marash Kumbulla huazohet te Sassuolo

Marash Kumbulla largohet përkohësisht nga Roma dhe do ta mbyllë sezonin te Sasuolo. Mbrojtësi i Kombëtares qëndron në Serie A italiane, duke zgjedhur të transferohet te një skuadër ku do të ketë më tepër hapësira aktivizimi.

Roma dhe Sassuolo gjetën akordin për huazimin e thjesht deri në muajin qershor. 23-vjeçari cilësohej profili ideal për të përforcuar repartin difensiv të skuadrës së Dionisit.

Për të siguruar shërbimet e Kumbullës, Sasuolo mposhti konkurrencën e Bolonjës dhe Udinezes. Në skuadër, ylli i ri kuqezi gjen edhe shqiptarin tjetër, Nedim Bajrami.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani