Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 71%
  • Jo 24%
  • Nuk më intereson 6%

Liverpool eliminon Arsenalin nga FA Cup pas një ndeshjeje spektakolare

Nga A2 CNN
7 Janar 2024, 19:34 | Futboll

Liverpool eliminon Arsenalin nga FA Cup pas një ndeshjeje spektakolare

Liverpool fitoi 2-0 ndaj Arsenalit në Londër, duke kaluar në fazën e 1/16 në FA Cup.

Takimi i zhvilluar në “Emirates Stadium” ishte spektakolar, me raste nga të dyja ekipet, por në fund ishin miqtë ata të cilët festuan kalimin e turit.

Një autogol i Kiwior në minutën e 80 dhe një gol në minutën e pestë shtesë nga Luis Diaz i dhanë kualifikimin për në raundin tjetër skuadrës së drejtuar nga Jurgen Klopp.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu