Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 71%
  • Jo 24%
  • Nuk më intereson 6%

Momente paniku në Katar, futbollisti shembet përtokë pësoi krizë epileptike gjatë ndeshjes

Nga A2 CNN
7 Janar 2024, 11:34 | Futboll

Momente paniku në Katar, futbollisti shembet përtokë pësoi

Franko-algjeriani Andy Delor, përjetoi një aventurë të frikshme në përballjen mes Umm Shalal dhe Al Arabi në Katar.

Në minutën e 17-të, dhjetë minuta pasi gjeti rrjetën, 32-vjeçari u rrëzua në bar dhe u konvulsua, teksa pësoi një sulm epileptik.

Lojtarët që ndodheshin pranë tij “ngrinë” dhe u frikësuan për më të keqen, ndërsa ekipi mjekësor megjithatë nxitoi në fushë dhe i dha ndihmën e parë.

Megjithatë, për fat të mirë, më vonë rifitoi vetëdijen dhe nuk kishte nevojë të shkonte në spital, pasi pa ndeshjen e Umm Salaam nga pankina në pjesën e dytë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu