Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 73%
  • Mungesa e kohës 18%
  • Mungesë motivimi 9%
  • Lodhja fizike 0%

Partizani përballë Teutës me synim fitoren e tretë radhazi

Nga Erald Kodhelaj
15 Mars 2024, 13:42 | Futboll

Partizani përballë Teutës me synim fitoren e tretë radhazi

Faza e fundit e Superligës shqiptare nis, këtë fundjavë, me ndeshje interesante. Partizani i Orges Shehit kërkon fitoren e tretë radhazi në kampionat teksa përballë kanë Teutën e Edi Martinit.

Ekipi i kuq bënë llogaritë pa Prekën, Mehmetin, Mensah dhe Bytyçin, ndërsa në dyshim është Skuka.

Nga ana tjetër, durrsakët duke parë pozitat e klasifikimit janë të dënuar për të fituare dhe pse detyra do të jetë e vështirë.

Mungesë e sigurt është kapitenit Ledio Beqja, i cili është i skualifikuar me kartonë dhe sulmuesi Rodrigo Faust është në dyshim, ndërsa rikthehen Realdo Fili, Matias Lloci, Ergys Peposhi, dhe Ergis Arifi. Takimi nis në orën 17:00.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi