Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 73%
  • Mungesa e kohës 18%
  • Mungesë motivimi 9%
  • Lodhja fizike 0%

Shkëlqimi në Turqi, Thiago Motta kërkoi Rey Manaj te Bologna

Nga A2 CNN
1 Shkurt 2024, 17:00 | Futboll

Shkëlqimi në Turqi, Thiago Motta kërkoi Rey Manaj te Bologna

Rey Manaj është padyshim sulmuesi më në formë i Kombëtares shqiptare. Me 15 golat e realizuar në këtë edicion te Sivasspor, nga të cilët 11 në Superligën turke, e kthyen kuqeziun në vëmendje të merkatos.

Thiago Motta provoi ta afronte 26-vjeçarin te Bolonja në Serie A italiane. Trajneri e njeh mjaft mirë Manaj-n, pasi kanë punuar së bashku gjatë aktivizimit të futbollistit te Specia.

Ish-mesfushori i famshëm i Interit, madje zhvilloi edhe një takim me sulmuesin, që nga ana e tij ishte gati të kthehej në Itali.

I rritur te Interi dhe me një eksperiencë te Barcelona, Serie A mbetet shtëpia e dytë për Rey Manaj. Pavarësisht dëshirës së palëve, akordi nuk u arrit dhe Bolonja vendosi te blejë Odgard nga Az Alkmar.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi