Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 17%
  • Shpesh 17%
  • Asnjëherë 67%

Shqipëria zhbllokon rezultatin, Cikalleshi ndëshkon Moldavinë

Nga A2 CNN
17 Nëntor 2023, 18:27 | Futboll


Një penallti e fituar nga Taulant Seferi dhe e kthyer në gol nga sulmuesi Sokol Cikalleshi, bën që Shqipëria të marrë avantazhin në ndeshjen përballë Moldavisë, që po luhet në Kishinau.

Ish-sulmuesi i Tiranës u rrëzua në zonë në minutën e 25-të dhe Cikalleshi me një ekzekutim perfekt nga pika e bardhë dërgoi topin në rrjetë për golin e parë të kuqezinjve.

Dita jonë