Sondazh: Të bëhesh i pasur në Shqipëri është:
  • E lehtë 9%
  • E vështirë 64%
  • E pamundur 27%

Spektakël në tribuna dhe në fushë, derbi Tirana-Partizani mbyllet në barazim

Nga A2 CNN
3 Dhjetor 2023, 21:13 | Futboll

Spektakël në tribuna dhe në fushë, derbi Tirana-Partizani

Është mbyllur në barazim 1-1 derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit, i cili u zhvillua në Air Albania, që në këtë ndeshje ishte mbushur nga tifozët sikur të ishte një takim i kombëtares.

Dy tifozëritë e nisën të parat këtë përballje me spektaklin që dhuruan në tribuna para nisjes së ndeshjes. Ndërkohë, bardheblutë ishte ata që e kërkuan më shumë golin që në nisje të takimit dhe e gjetën atë me anë të një realizimi fantastik nga sulmuesi Florent Hasani në minutën e 28.

Ndërkohë, Partizani arriti të reagonte në minutën e 80 me anë të Kekos, i cili realizoi me një goditje nga brenda zonës.

Për t’u theksuar është edhe fakti që arbitri u detyrua ta ndalonte lojën në disa raste për shkak të hedhjes së flakadanëve dhe sendeve të forta në fushën e lojës nga të dyja tifozëritë.

A2 CNN Livestream

Dita jonë