Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 71%
  • Jo 24%
  • Nuk më intereson 6%

Vdes në moshë të re presidenti i klubit të Bundesligës

Nga A2 CNN
16 Janar 2024, 17:23 | Futboll

Vdes në moshë të re presidenti i klubit të Bundesligës

Ka ndërruar jetë në moshën 43 vjeçare, presidenti i Hertha Berlin, Kay Bernstein, Klubi i Bundesligës ka reaguar në rrjetet sociale ku shprehu tronditjen për këtë lajm të hidhur.

“Hertha BSC mban zi për humbjen e Kay Bernstein. Hertha BSC e mori lajmin e tmerrshëm se presidenti Kay Bernstein vdiq papritur në moshën 43-vjeçare. I gjithë klubi, komiteti dhe punonjësit e tij janë të habitur dhe thellësisht të tronditur”, shkruan Hertha Berlin.

Kujtojmë se Kay Barnstein u zgjodh president në qershor 2022, në një periudhë kur Hertha po vuante shumë nga keqmenaxhimi.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu