Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 6%
  • Kujdesi familjar 82%
  • Ndikimi i shoqërisë 12%

Rekord! 3 kartonë të kuq në pjesën e parë në një ndeshje në Bundesligë, mes tyre ndëshkohet edhe Klaus Gjasula

Nga A2 CNN
28 Tetor 2023, 17:36 | Futboll

Rekord! 3 kartonë të kuq në pjesën e parë në

Ndeshja e sotme, Bayern Munich përballë Darmstadt ka regjistruar rekord, jo vetëm sa i përket golave, por për shkak të kartonëve të kuq. Plot 3 të tillë dhe të gjitha në 45 minutat e para të takimin.

Arbitrit i mjaftuan vetëm 4 minuta lojë për të nxjerrë kartonin e kuq dhe i ndëshkuari ishte Joshua Kimmich i Darmstadt.

I dyti ishte futbollisti i kombëtares kuqezi, Klaus Gjasula. Mesfushori i Kombëtares nuk mundi të qëndronte më shumë se 21 minuta në fushë, edhe pse u aktivizua që në nisje të kësaj ndeshjeje. Me ndihmën e VAR, arbitri doli në përfundimi se ndërhyrja e tij Gjasulës ndaj Laimer ishte e parregullt, për këtë arsye e ndëshkoi me karton të kuq.

E në fund, Matej Maglica në minutën e 41, pak para se të përfundonte pjesa e parë, u detyrua që të linte fushën.

Duket se largimin e 2 kundërshtarëve, Bayern e shfrytëzoi mjaft mirë për shkak se arriti që ta mbyllte këtë ndeshje me rezultatin 8-0.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu